Ohjeita

Kisapaikka

Kisapaikkana toimii Ouluhalli (Ouluhallintie 20).

Alueella suoritetaan Ouluhallin laajennusta, jonka vuoksi osa hallin sivulla olevista parkkipaikoista on poissa käytöstä ja kulku sisälle halliin on kiertotietä. Hallin edessä olevalle pienemmälle parkkipaikalle pääsee ajamalla Ouluhallintietä. Kisat järjestetään hallin kaupungin puoleisessa päädyssä, jonne on opastus aulasta.

Ruokailu

Kisapäivänä on mahdollista ruokailla Ouluhallin toisessa kerroksessa sijaitsevassa kahviossa hintaan 10 eur/ateria, joka maksetaan suoraan kahvioon. Ruokavaihtoehtoina on smetanahärkää ja persikkabroileria. Lounas sisältää lämpimän ruoan, salaatit, leivät, juomat (maito, mehu, vesi) ja kahvin. Ruokavaraukset pyydetään ilmoittamaan etukäteen 23.3. mennessä ilmoittautumislomakkeella ja samoin ruoka-aine allergiat.

Rompetori

OJM järjestää paikalle ns. rompetoripöydän, johon voi jättää jousiammuntatavaraa myyntiin kisan ajaksi. Tavarat kannattaa varustaa omilla yhteystiedoilla. Järjestäjä ei vastaa pöytään jätetyistä tavaroista.

Yleisö

Yleisöä pyydetään käyttämään Ouluhallin lehterikatsomoa. Ammuntalinjan takana olevat tuolit on ensisijaisesti varattu ampujille.

Comments are closed.